Jakiego artykułu szukasz?

​Dobre studia i najlepszy prywatny akademik tylko w Łodzi

Właśnie rozpoczął się nowy rok akademicki. Dla tysięcy studentów to czas wyjazdu z domu rodzinnego i zamieszkania w obcym mieście. Przed młodymi ludźmi wyzwanie: znalezienie najlepszego lokum. Co wybrać? Mieszkanie, pokój, uniwersytecki dom studencki czy prywatny akademik? Łódź to jedno z miast na mapie Polski, które oferuje studentom komfortowe warunki mieszkaniowe. Sprawdź dlaczego.

​Dobre studia i najlepszy prywatny akademik tylko w Łodzi

Najlepszy prywatny akademik i atrakcyjne studia wyższe - Łódź spełnia oczekiwania najbardziej wymagających studentów

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w roku akademickim 2016/2017 w Polsce studiowało 1 348 822 osób. Ta liczba rośnie z roku na rok, ponieważ do kraju nad Wisłą przyjeżdża coraz więcej studentów z całego świata. Rokrocznie przed studentami pojawia się dylemat: gdzie zamieszkać i które miasto wybrać?

Najbardziej popularne uczelnie znajdują się w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku, jednak w ostatnich latach dużą popularnością cieszy się również Łódź, która oferuje młodym ludziom coraz więcej. Miasto z bogatą historią i tradycją to nie tylko serce przemysłu włókienniczego i cel wszystkich marzących o studiach w tutejszej szkole filmowej. To również prężnie działające Uniwersytet, Politechnika, Akademia Muzyczna, Akademia Medyczna i Akademia Sztuk Pięknych.

Łódź to także tętniąca życiem ulica Piotrowska, liczne kina, teatry, opera oraz kluby studenckie. Nic dziwnego, że miasto staje się coraz bardziej konkurencyjne wobec największych polskich metropolii. Od niedawna ciekawą propozycją dla studentów są też prywatne akademiki. Łódź jest pierwszym miastem w Polsce, w którym powstała filia znanego w całej Europie prywatnego domu studenckiego Basecamp (zdjęcia prywatnego akademika w Łodzi dostępne są tutaj: https://basecampstudent.com/pl/lokalizacje/polska/lodz/).

Studia w Polsce – edukacja na światowym poziomie

Diagnoza Społeczna 2015 wykazała, że aż 73% polskich gospodarstw domowych deklaruje, że chce, by dzieci w nich mieszkające skończyły studia na poziomie magisterskim. Oznacza to, że zainteresowanie szkolnictwem wyższym rośnie z roku na rok. Spora część badanych deklarowała również chęć wysłania swoich pociech na studia zagraniczne. Analizy pokazują jednak, że dyplomy zdobywane poza granicami kraju nie zawsze są lepsze od tych otrzymywanych na polskich uczelniach. Od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej szkoły wyższe są zobowiązane do przestrzeganie norm unijnych, co wpływa także na szkolnictwo wyższe. Dzięki temu poziom edukacji w Polsce rośnie z roku na rok, a lokalne uniwersytety czy politechniki są coraz lepiej wyposażone i oferują studentom atrakcyjne warunki nauki. O poziomie polskich uczelni może świadczyć także skala emigracji Polaków zagranicę. W ostatnich latach wśród rodaków pracujących poza granicami kraju rośnie liczba specjalistów. Na wyjazdy zarobkowe rzadziej decydują się pracownicy niższego szczebla. Pożądanymi osobami są natomiast osoby z wyższym wykształceniem. Na Zachodzi ceni się szczególnie polskich lekarzy, inżynierów oraz programistów.

Warto zauważyć, że polskie uczelnie są chętnie wybierane przez studentów z Europy Wschodniej i Azji oraz Afryki. Dla większości z nich polskie uniwersytety czy politechniki to szansa na zdobycie europejskiego dyplomu. Uczelnie w Polsce są atrakcyjne zarówno ze względu na poziom, jaki reprezentują, jak i na koszty, które są znacznie niższe niż w zachodniej części Europy. Od wielu lat w Polsce pojawiają się także uczestnicy wymian studenckich (m.in. Erasmus+), dlatego liczba studentów na polskich uczelniach stale rośnie.

W rankingu najchętniej wybieranych miast studenckich coraz mocniejszą pozycję zdobywa Łódź. Nie brak tu zarówno świetnych państwowych uczelni z tradycjami (Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka, Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów, Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera), jak i doskonale prosperujących uczelni prywatnych (Społeczna Akademia Nauk, Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania, Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania, Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu).

Mieszkanie studenckie – późny Gierek czy kolejka do łazienki?

Studia to nie tylko wybór właściwego kierunku oraz otrzymanie indeksu prestiżowej uczelni. To również czas nawiązywania nowych znajomości, poszukiwania pierwszej pracy i zdobywania cennego doświadczenia. Podczas kilku lat nauki w mieście nierzadko oddalonym setki kilometrów od rodzinnego domu pojawia się problem znalezienia lokum. W ostatniej dekadzie dużą popularnością cieszą się mieszkania i pokoje na wynajem. Niestety, wiele z nich nie spełnia oczekiwań nawet niewymagających młodych ludzi. Właściciele mieszkań są bowiem przekonani, że wynajęcie mieszkania studentom jest równoznaczne ze zniszczeniem nieruchomości. To sprawia, że lokale nie są od lat remontowane, a wyposażenie nierzadko pamięta poprzednią epoką. Zatęchłe pomieszczenia z rozsypującymi się meblami to jednak nie wszystko. Właściciele nieruchomości chcą zarabiać na swoich mieszkaniach, dlatego zdarza się, że te są przepełnione. Kilka osób w jednym pokoju, jedna łazienka i kuchnia to standard. Życie w takich warunkach nie jest komfortowe nawet dla elastycznych młodych osób. Problem stanowi także cena. Pokoje z wystrojem z PRL-u nie są wcale tańsze od tych w nowym budownictwie! Z tego powodu wielu studentów szuka alternatywy.

Życie w akademiku

Domy studenckie należące do uczelni, choć tańsze od pokoi w mieszkaniach prywatnych, wciąż pozostawiają wiele do życzenia. Co prawda łatwo tam o przyjaciół i kompanów sławetnych imprez studenckich, ale niewygodne łóżka, słabo wyposażone moduły i wciąż przepełnione łazienki oraz kuchnie to nie najlepsze warunki dla studentów. Dodatkowo młodzi ludzie nierzadko skarżą się na godzinę policyjną, która obowiązuje w uniwersyteckich akademikach. Po określonym czasie domy studenckie są zamykane i trudno się do nich dostać. Nie najlepiej przedstawia się także kwestia wizyt gości. Ci również są wypraszani o wczesnych porach. Wszystko to sprawia, że publiczne akademiki nie zawsze są atrakcyjną propozycją dla studentów.

Prywatne akademiki – Łódź dorównuje Kopenhadze

Ciekawą alternatywą mogą być natomiast prywatne akademiki. Łódź to pierwsze miasto w Polsce, w którym pojawił się znany w Europie dom studencki Basecamp. Jego właściciele doskonale wiedzą, że studenci nie mogą być traktowani jak łatwy sposób na zarobek. Młodzi ludzie, wbrew obiegowej opinii, nie są też w stanie znieść każdych warunków i, choć ich tolerancja na niewygodę jest z pewnością wysoka, potrzebują przyjaznego otoczenia do nauki. Ponadto wiele osób uczących się jednocześnie pracuje zawodowo, dlatego potrzebuje miejsca do odpoczynku i nauki. To między innymi dla nich stworzono najlepsze prywatne akademiki w Łodzi.

Basecamp – prywatny akademik (Łódź, Kopenhaga, Lyngby, Poczdam, Lipsk)

Basecamp to prywatny akademik w Łodzi, który powstał w budynku historycznym, któremu studenci nadali nowe życie. W miejscu obecnego domu studenckiego mieściła się kiedyś drukarnia. Budynek znajduje się przy ul. Rewolucji 1905 roku usytuowanej w akademickim sercu Łodzi. Ulica rozciąga się bowiem pomiędzy ulicami Piotrowską i Uniwersytecką. Drukarnia była kiedyś ważnym punktem na przemysłowej mapie Łodzi. Dziś jest jednak tętniącym energią miejscem studenckiego życia. Obiekt został dostosowany do potrzeb młodych ludzi, ale jego projektanci zadbali też o to, by łączył w sobie tradycję oraz nowoczesność.

Trzeba zauważyć, że Basecamp – prywatny akademik w Łodzi to kompleks wygodnych mieszkań spełniających oczekiwania najbardziej wymagających studentów. Architektom tworzącym to miejsce przyświecała idea przytulnego kąta. Sukces projektantów potwierdzają zadowoleni mieszkańcy Basecamp. W pokojach znajdują się bowiem prywatne łazienki oraz w pełni wyposażone, funkcjonalne kuchnie. Ponadto dla studentów przewidziano specjalną przestrzeń. Znajdują się tu: pokoje cichej nauki, pralnia, siłownia, przestrzeń wspólna, podziemny parking, wypożyczalnia rowerów, sklep spożywczy i patio. Planowane jest też otwarcie restauracji. Wszystko to sprawia, że życie w Basecamp jest przyjemne i w pełni komfortowe. Przede wszystkim jednak ten prywatny akademik w Łodzi to poważna konkurencja dla publicznych domów studenckich.

Studia w Polsce cieszą się dużą popularnością, a tysiące studentów co roku szukają mieszkania lub pokoju do zamieszkania. Nową propozycją dla młodych ludzi są prywatne akademiki. Łódź to pierwsze miasto w kraju, w którym powstał dom studencki Basecamp oferujący studentom świetne warunki. Dostosowanie obiektu do potrzeb młodzieży, świetne wyposażenie oraz doskonała lokalizacja sprawiają, że ten prywatny akademik w Łodzi nie ma sobie równych.

Powiązane treści

​Rynek pracy w Łodzi
​Rynek pracy w Łodzi
​Aktorstwo w Łodzi
​Aktorstwo w Łodzi
​Stomatologia w Łodzi
​Stomatologia w Łodzi
Reżyseria w Łodzi
Reżyseria w Łodzi
Prawo w Łodzi
Prawo w Łodzi
​Fizjoterapia w Łodzi
​Fizjoterapia w Łodzi
​Kierunek lekarski w Łodzi
​Kierunek lekarski w Łodzi
​Dietetyka w Łodzi
​Dietetyka w Łodzi
​Architektura w Łodzi
​Architektura w Łodzi
​Ekonomia w Łodzi
​Ekonomia w Łodzi
​Filologia angielska i filologia germańska w Łodzi
​Filologia angielska i filologia germańska w Łodzi
​Logistyka w Łodzi
​Logistyka w Łodzi
​Dziennikarstwo w Łodzi
​Dziennikarstwo w Łodzi
​Psychologia w Łodzi
​Psychologia w Łodzi
​Informatyka w Łodzi
​Informatyka w Łodzi
​Pedagogika w Łodzi
​Pedagogika w Łodzi
Gdzie studiować? Studiuj w Łodzi
Gdzie studiować? Studiuj w Łodzi

Komentarze (0)

brak komentarzy…
  • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
  • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
  • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
  • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
  • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
  • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
  • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
  • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
  • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
  • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
  • Collegium Humanum w Lublinie
  • Uniwersytet Szczeciński
  • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
  • Politechnika Poznańska
  • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
  • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
  • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
  • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
  • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
  • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
  • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
  • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
  • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
  • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
  • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
  • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
  • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
  • Akademia Tarnowska
  • Powiślańska Szkoła Wyższa
  • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
  • Collegium Civitas w Warszawie
  • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
  • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
  • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
  • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
  • Uniwersytet Rzeszowski
  • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
  • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
  • Uniwersytet Kaliski
  • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
  • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
  • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  • Uniwersytet Zielonogórski
  • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
  • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
  • Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • Akademia WIT w Warszawie
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
  • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
  • Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
  • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
  • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
  • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
  • Politechnika Częstochowska
  • Collegium Humanum w Rzeszowie
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
  • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
  • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
  • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
  • Politechnika Łódzka
  • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
  • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
  • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
  • Uniwersytet w Siedlcach
  • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
  • Collegium Humanum w Katowicach
  • Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
  • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
  • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
  • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
  • Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu
  • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
  • Collegium Humanum w Poznaniu
  • Lubelska Akademia WSEI
  • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
  • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
  • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
  • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
  • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
  • Politechnika Morska w Szczecinie
  • Akademia Śląska w Katowicach
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
  • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
  • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
  • Uniwersytet Wrocławski
  • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
  • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
  • Collegium Humanum w Gdańsku
  • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
  • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
  • Uniwersytet w Białymstoku
  • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • Akademia Ateneum w Gdańsku
  • Akademia Pożarnicza w Warszawie
  • Uniwersytet SWPS Katowice
  • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
  • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
  • Gdańska Szkoła Wyższa
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
  • Politechnika Śląska
  • Collegium Humanum w Warszawie
  • Collegium Humanum w Kielcach
  • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
  • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
  • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
  • Collegium Humanum we Wrocławiu
  • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
  • Akademia Jagiellońska w Toruniu
  • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
  • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
  • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
  • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
  • Gdański Uniwersytet Medyczny
  • Collegium Humanum w Szczecinie
  • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
  • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
  • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
  • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
  • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
  • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
  • Collegium Da Vinci w Poznaniu
  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  • Politechnika Białostocka
  • Akademia Mazowiecka w Płocku
  • Uniwersytet Morski w Gdyni
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
  • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
  • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
  • Uniwersytet Gdański
  • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
  • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
  • Akademia Zamojska