Jakiego artykułu szukasz?

​Ignatianum – obierz właściwy kierunek!

Jeśli interesujesz się naukami humanistycznymi lub społecznymi, to z pewnością na Akademii Ignatianum w Krakowie znajdziesz odpowiedni kierunek dla siebie.

​Ignatianum – obierz właściwy kierunek!

Trwa rekrutacja na studia. Za nami odebranie wyników maturalnych, a przed nami jeden z najważniejszych wyborów w życiu. Jeśli interesujesz się naukami humanistycznymi lub społecznymi, to z pewnością na Akademii Ignatianum w Krakowie znajdziesz odpowiedni kierunek dla siebie. Poniżej przedstawiamy ofertę edukacyjną studiów pierwszego stopnia.

Kierunek: Filozofia

Powszechnie uważa się, że filozofię studiują osoby z głową w chmurach. Niekoniecznie... Jeśli jesteś osobą umiejącą analizować problemy, masz niebanalny sposób wyrażania swojej opinii, potrafisz dyskutować, a wystąpienia publiczne nie są dla Ciebie przeszkodą, to dobrze trafiłeś. Filozofia jest dla ludzi dociekliwych, analizujących różne poglądy na świat, a przede wszystkim jest (jak sama jej nazwa głosi) umiłowaniem mądrości. Po tym kierunku studiów znajdziesz zatrudnienie w: galeriach sztuki, muzeach oraz we wszelkich instytucjach kulturalnych. Specjalność, którą chcemy rozwijać w trakcie całego toku studiów, wybiera się już na samym początku. Wśród nich są:

Edukacja etyczna
Etyka i coaching
Filozofia klasyczna i współczesna
Philosophy for the contemporary culture

Kierunek: Kulturoznawstwo

Jest to wymarzony kierunek dla prawdziwego humanisty zachwycającego się otaczającym go światem. Kulturoznawstwo inaczej mówiąc, znajomość kultury. Na tym kierunku studiów spotykają się osoby zafascynowane kinem, teatrem czy literaturą. Mając takie zainteresowania, już z założenia można wywnioskować, że są to osoby myślące nietuzinkowo, abstrakcyjnie i potrafią krytycznie, a zarazem sprawiedliwie, oceniać dane zjawiska społeczne. Kulturoznawstwo nie jest kierunkiem stricte zawodowym, on służy jako uzupełnienie i cenny dodatek do innego kierunku studiów - np. dziennikarstwa. Na naszej uczelni specjalność jest podejmowana w trakcie trwania trzeciego semestru. Do wyboru mamy:

Cyberkultura i media
Sztuki wizualne i teatr
Turystyka kulturowa
Zarządzanie instytucjami kultury

Kierunek: Turystyka i rekreacja

Opisanie zabytku nie stanowi dla Ciebie problemu, przebyłeś niejedną podróż, a geografia i języki obce, to przedmioty, w których czułeś się najpewniej w szkole? W takim razie mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! Studiuj turystykę i rekreację. Tam poznasz i rozwiniesz swoje zdolności z zakresu: logistyki, marketingu, zarządzania, hotelarstwa, kultury, a przede wszystkim poznasz ciekawe osobistości. Absolwenci tego kierunku znajdą zatrudnienie w hotelach, będą mogli pracować jako przewodnicy, być opiekunami turystycznymi, jak również profesjonalnie prowadzić działalność agroturystyczną. Specjalności, które oferuje Akademia to:

Turystyka regionalna
Turystyka biznesowa i kwalifikowana

Kierunek: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Prowadzisz bloga, wśród znajomych jesteś specjalistą od nowinek ze świata mediów, a może jedną z twoich ulubionych propozycji na spędzanie czasu wolnego jest poznawanie nowych ludzi i nawiązywanie z nimi kontaktów? Czy to nie brzmi znajomo? Dziennikarstwo to kierunek, który wymaga od studentów nieustannego obserwowania świata, znajomości podstawowych modeli komunikowania oraz odpowiedzialności i odwagi towarzyszącej przy jakichkolwiek wypowiedziach. Z pewnością nie jest to kierunek dla szarych myszek. Media potrzebują ludzi, którzy nie boją się mieć własnego zdania i potrafią oddzielić informację od opinii. Fascynację mediami można pogłębiać na specjalnościach takich jak:

Dziennikarstwo radiowe
Dziennikarstwo telewizyjne
Dziennikarstwo internetowe
Dziennikarstwo prasowe

Kierunek: Psychologia

Psycholog to najprościej mówiąc osoba niosąca pomoc dla naszej psychiki. Zajmuje się on między innymi diagnozą i opiniowaniem naszej kondycji psychicznej. Od osoby będącej psychologiem oczekuje się zrozumienia, subiektywizmu, cierpliwości i empatii. Nie są to studia stricte humanistyczne. Już od początkowych semestrów studenci poszerzają swoją wiedzę z zakresu pracy i budowy mózgu. Osoba z dyplomem ukończenia studiów znajdzie zatrudnienie między innymi w: szpitalach, hospicjach, zakładach poprawczych, szkołach, firmach szkoleniowych lub może pracować jako biegły sądowy. W zależności od miejsca, w którym chcielibyśmy w przyszłości nieść pomoc, w trakcie studiów można wybrać jedną specjalność spośród:

Psychologia kliniczna
Psychokryminologia
Wspomaganie rozwoju
Psychologia zarządzania

Kierunek: Filologia angielska

Aktualnie język angielski jest najpopularniejszym językiem na świecie. Za pomocą niego możemy porozumiewać się niemal w każdym kraju. Znajomość tego języka staje się niezbędna do wykonywania zawodów nie tylko na wyższych stanowiskach. Na filologii angielskiej spotykają się osoby, które chcą udoskonalić swoje zdolności językowe, jak również bliżej poznać kulturę krajów anglojęzycznych. Po tych studiach jest wiele możliwości znalezienia pracy na przykład w szkołach, instytucjach i firmach czy biurach podróży.Na filologii angielskiej wyróżniamy trzy specjalności:

Nauczanie języka angielskiego w przedszkolach i szkołach podstawowych
Redakcja tekstów anglojęzycznych
Komunikacja międzykulturowa w biznesie

Kierunek: Pedagogika

Pedagogika to jeden z najpopularniejszych kierunków w Polsce. By studiować ten kierunek, należy być osobą otwartą na świat, lubić przebywać i rozmawiać z ludźmi, być opanowanym, taktownym, a przy tym kreatywnym. Praca pedagoga wiąże się z ukazywaniem wartości i niesieniem pomocy drugiemu człowiekowi. Absolwenci pedagogiki mogą szukać zatrudnienia w szkołach (jako nauczyciel), zakładach pracy, poradniach, fundacjach i stowarzyszeniach. W zależności od naszych predyspozycji do wykonywania tego zawodu należy wybrać daną specjalność:

Wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna
Logopedia
Resocjalizacja kreująca
Pedagogika szkolna z profilaktyką społeczną

Kierunek: Praca socjalna

Praca socjalna jest to świadczenie na rzecz poprawy funkcjonowania poszczególnych osób lub rodzin w ich środowisku społecznym. Kandydat na te studia powinien mieć co najmniej ogólne pojęcie o dobru wspólnym i dobru jednostki. Pracownik socjalny zajmuje się stwarzaniem odpowiednich warunków życia dla osób ubogich, starszych, samotnych, uzależnionych, jak również ma zapobiegać patologiom. Osoba na tym stanowisku organizuje pomoc materialną, psychologiczną oraz konstruuje projekty działań społecznych finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Specjalności, które oferuje Ignatianum to:

Praca socjalna z dzieckiem i rodziną
Praca socjalna z migrantami i uchodźcami
Aktywizacja, poradnictwo i wsparcie osób starszych i niepełnosprawnych

Kierunek: Administracja i polityka publiczna

To kierunek dla pasjonatów prawa, polityki, historii i gospodarki. Jest to kierunek odpowiedni dla osób, które marzą o stałej pracy z konkretnymi obowiązkami. Do wykonywania tego zawodu niezbędna jest umiejętność pracy w zespole i utrzymywania stałych kontaktów. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów przygotowują absolwenta do pracy w instytucjach administracji państwowej, samorządowej oraz szeroko rozumianej administracji publicznej. Specjalności:

Administracja publiczna i służby państwowe
Administracja samorządowa i fundusze europejskie
Analityk i koordynator polityk publicznych w administracji
Administration and Public Policy in the European Union

Kierunek: Nauki o polityce

Obrady sejmowe i rozporządzenia nie są Ci obce. Dzień zaczynasz od przeglądu prasy, włączenia serwisów informacyjnych z ciekawością, że wydarzy się coś przełomowego. Jeśli utożsamiasz się z tym opisem, to lepiej trafić nie mogłeś. Nauki o polityce pozwalają zdobyć wiedze z zakresu: ekonomii, historii, a przede wszystkim polityki. Po tych studiach znajdziesz szeroką gamę zawodów, od pracy w marketingu po karierę polityczną. Oto specjalności, które możesz wybrać:

Cyberbezpieczeństwo
Logistyka bezpieczeństwa
Bezpieczeństwo publiczne
Public Relations i marketing polityczny
International Politics and Communication
Zarządzanie informacja i media

Kierunek: Zarządzanie i nowe technologie w sferze publicznej

Jest to najnowszy kierunek na Akademii Ignatianum. Opiera się na położeniu akcentu na wyposażenie studentów w biegłe umiejętności posługiwania się narzędziami nowych technologii w procesie zarządzania. Zdobytą wiedzę wykorzystuje się między innymi w zarządzaniu środkami masowego przekazu. Na ten moment można podjąć jedną z dwóch specjalności:

Zarządzanie w administracji publicznej
Infobrokering i zarządzanie informacją

Przedstawione wyżej kierunki to kompletna oferta edukacyjna studiów I stopnia, jaką oferuje Akademia Ignatianum w Krakowie. Więcej szczegółów na temat kierunków i rekrutacji pod adresem: https://studia.ignatianum.edu.pl

Komentarze (0)

brak komentarzy…
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
  • Politechnika Częstochowska
  • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
  • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
  • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
  • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
  • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
  • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
  • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
  • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
  • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  • Uniwersytet w Białymstoku
  • Collegium Humanum w Poznaniu
  • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
  • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  • Akademia Pożarnicza w Warszawie
  • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
  • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
  • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
  • Collegium Civitas w Warszawie
  • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
  • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
  • Akademia Śląska w Katowicach
  • Lubelska Akademia WSEI
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Collegium Humanum w Szczecinie
  • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
  • Uniwersytet w Siedlcach
  • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
  • Collegium Da Vinci w Poznaniu
  • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
  • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
  • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
  • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
  • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
  • Collegium Humanum w Gdańsku
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
  • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
  • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
  • Politechnika Białostocka
  • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
  • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
  • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
  • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
  • Uniwersytet Zielonogórski
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
  • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
  • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
  • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
  • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
  • Politechnika Łódzka
  • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
  • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
  • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
  • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
  • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
  • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
  • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
  • Gdańska Szkoła Wyższa
  • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
  • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
  • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
  • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
  • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
  • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
  • Uniwersytet Wrocławski
  • Collegium Humanum w Warszawie
  • Collegium Humanum w Rzeszowie
  • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
  • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
  • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
  • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
  • Collegium Humanum w Lublinie
  • Collegium Humanum w Kielcach
  • Powiślańska Szkoła Wyższa
  • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
  • Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
  • Akademia WIT w Warszawie
  • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
  • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
  • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
  • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
  • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
  • Akademia Jagiellońska w Toruniu
  • Politechnika Śląska
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
  • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
  • Akademia Zamojska
  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  • Akademia Tarnowska
  • Uniwersytet Morski w Gdyni
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
  • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
  • Uniwersytet SWPS Katowice
  • Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
  • Gdański Uniwersytet Medyczny
  • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
  • Politechnika Morska w Szczecinie
  • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
  • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
  • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
  • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
  • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
  • Collegium Humanum we Wrocławiu
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
  • Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
  • Uniwersytet Kaliski
  • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
  • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  • Uniwersytet Gdański
  • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
  • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
  • Akademia Ateneum w Gdańsku
  • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
  • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
  • Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu
  • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
  • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
  • Akademia Mazowiecka w Płocku
  • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
  • Uniwersytet Rzeszowski
  • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
  • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
  • Uniwersytet Szczeciński
  • Politechnika Poznańska
  • Collegium Humanum w Katowicach
  • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
  • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
  • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
  • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
  • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach