• UTH im. Chodkowskiej Warszawa
  • Uniwersytet Medyczny w Łodzi Summer School 2024
  • Uniwersytet Wrocławski Alicja Wojtasz
  • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Akademia Łomżyńska

uczelnia publiczna, woj. podlaskie, 18-400 Łomża, ul. Akademicka 14, (+86) 215 59 53,

Akademia Łomżyńska, dawniej Akademia Nauk Stosowanych w Łomży, a wcześniej Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, to publiczna uczelnia zawodowa. Można tu podjąć studia na jednym z trzech wydziałów: Nauk o Zdrowiu, Nauk Społecznych i Humanistycznych oraz Nauk Informatyczno-Technologicznych.

Jak zdradzają same nazwy wydziałów, uczelnia oferuje między innymi takie kierunki jak administracja, dietetyka, pedagogika, praca socjalna czy zarządzanie. Można tu też podjąć studia techniczne, takie jak mechatronika, automatyka i robotyka czy bezpieczeństwo i certyfikacja żywności. Akademia Łomżyńska oferuje także studia II stopnia, jednolite magisterskie (wśród nich prawo) oraz podyplomowe (m.in. wycena nieruchomości, mediacje i negocjacje czy transport drogowy).

Różnorodność kierunków sprawia, że rekrutacja na tę uczelnię to dobry wybór dla każdego mieszkańca okolicy.



Ocena uczelni

7.07 / 10
97 głosów

Opinie (67)
Akademia Łomżyńska, AŁ

Komentatorka
Wszystko ale nie AŁ, bynajmiej nie kierunek fizjoterapii, kierunek fajny ale wykładowcy mają brak kultury i są tam po to by gnębić ludzi, wymyślają durne zaliczenia końcowe po 5 latach gdzie ani nie mają do tego prawa ani nigdzie w PL żadna prawdziwa uczelnia nie robi takich rzeczy, osoby z mojego roku po tych studiach korzystają z psychologów ponieważ byli gnębieni. Jest tam może dwoje wykładowców którzy pomagają, uczą i mają cierpliwość, a główna kierowniczka jest tam, gdzie jest dzięki znajomościom. Może wiedzy trochę ma ale co z tego jak przekazać jej nie umie, a i nie oszukujmy się zrobić prezentacje z swojego oddziału i wykladac ją przez 15lat każdy idiota by zapamiętał... zero empatii, zrozumienia, to ze ktoś studiuje dziennie nie oznacza, że nie ma problemów swoich czy nie pracuje czy że może czuć się po prostu gorzej danego dnia, tam takie problemy mogą mieć tylko wykładowcy.
05.05.2024
01.04.2024
Aniass
Bardzo ciekawa maksyma: "studiuj i pracuj". Ciekawe zajęcia z technologii piwa,mleczarskiej,mięsnej. Dużo zajęć praktycznych. Studia stacjonarne-hybrydowe umożliwiają naukę od 16-20 w ciągu tygodnia online,a w soboty odbywają się zajęcia laboratoryjne i ćwiczeniowe. Na szczęście nie jest się na uczelni cały dzień :) Bardzo polecam!
olka
Rozważam studia na pielęgniarstwie. Czy polecacie tą uczelnię? Biorę też pod uwagę MANS - jakie są Wasze opinie?
15.12.2023
01.08.2023
Małgorzata Knaś-Dawidziuk
odpowiedź dla Jola z dnia 15.06.2023
Kierunek Kosmetologia jest kierunkiem praktycznym. Ponad 50% zajęć są to zajęcia praktyczne. Pracownie są wyposażone w bardzo dobry sprzęt do nauki zawodu (począwszy od analizatora stanu skóry, przez aparaty do sonoforezy, frezarki, mezoterapie bezigłową czy aparat do radiotermolizy, na tlenoterapii kończąc). Kosmetyki są różnych linii kosmetycznych, odpowiednio dobrane do tematyki zajęć. W pracowniach jednoczasowo może uczyć się do 8 studentów.
Jola
Jak wyglądają zajęcia praktyczne na kosmetologii? Chodzi mi o pracownie, wyposażenie, kosmetyki itp.
15.06.2023
18.08.2022
uciekajcie
Nauczyciele stawiają dobre oceny,ale studenci to jeden wileki brak kultury = chamstwo. Nie polecam nikomu chodzenia do do PWSIiP, ANSL !
Nn
Nie polecam. Na uczelni panuje jeden wielki chaos. Nikt nic nie wie, plan ukladny jest bez ładu i składu. Studia miały być zaoczne z braku ilości chętnych zrobili nam grupę łączaną z dziennymi i ustalenia były inne a wychodzi na to,że mamy zajęcia od pn- nd więc nawet trudno okeślić te studia dziennymi czy zaocznymi bo wychodzi na to,że są to studia codzienne...Jedynie paru wykładowców jest w porządku a większość ma studentów kompletnie gdzieś potrafią nie przyjść na zajęcia a dodatkowe luki w planie zajęć sprawiły,że siedzieliśmy parę ładnych godzin bez sensu.
29.12.2021
09.07.2020
Absolwentka
Jestem szczęśliwą absolwentką tego kierunku. Polecam kierunek i uczelnię. Miałam dobre świadectwo, dostałam się w 1 naborze.
Zwz
Czy ciężko się dostać na pracę socjalną zaocznie?
08.07.2020
17.06.2019
Filologia
Poproszę o opinię na temat filologii angielskiej, zaocznej.
Absolwentka
Studiowałam na tej uczelni 3 lata stacjonarnie i nie polecam. Wiecznie zmieniający się plan, układany jak dla studiów wieczorowych i duże okienka między zajęciami. Pokazuje to jak uczelnia nie szanuje czasu studentów. Poziom nauczania średni, często spóźniający się wykładowcy po 45min/godzinę albo nie przychodzący wcale bez wcześniejszej informacji. Mało wykładowców, którzy naprawdę potrafią przekazać wiedzę. Z uczelni wychodzi się z ogromnymi brakami. Kolejnym minusem jest mała ilość książek w bibliotece, które często były potrzebne przed egzaminem. Jedyne plusy to miłe panie w dziekanacie i dobrze wyposażone sale. Uczelnia nastawiona bardziej na reklamę.
03.08.2018
15.07.2018
Kk
Chyba jeszcze nigdy nie otworzył się kierunek kosmetologia w trybie zaocznym zawsze tłumacza się mała ilością chętnych
Absolwentka
Odradzam każdemu studia na kierunku kosmetologia w pwsip. Jedynym plusem przez 3 lata były Panie z dziekanatu oraz niektórzy wykladowcy. Nic się nie zmieniło odnośnie dwóch Pań wykładających główny przedmiot, wiecznie mających coś do załatwienie szkoda tylko że nie mających nic wspólnego z zajeciami. Po wypełnieniu anonimowej aniekty (której wyniki miały być we wrześniu a owe Panie dowiedziały się o ich wynikach po skończeniu semestru) jedna z tych Pań chciała się "zrewanżowac" za opisanie notorycznych wyjść poprzez wejsciowki. Egzaminy u tych Pań jak i oceny z nich to czysta loteria. Kosmetyków na zajęciach (przez 3 lata) na wykonczeniu no chyba że jest egzamin wtedy nagle się znajduja nowe. Jedynym zaangażowanym wykładowca z głównego kierunku jest Pani Ewa, która wytłumaczy, pokaże i zainteresuje studenta przedmiotem. Większość wykładowców jest przyjazna studentowi, można śmiało się "dogadać".
15.07.2018
05.07.2018
Eduard
Jak wyglada studiowanie informatyki zaocznie?
Paula
Czy trudno jest się dostać na kometologie niestacjonarna?
03.07.2018
03.07.2018
Żagiel
Poproszę o opinię na temat filologii zaocznej.
Olo
Uczelnia świetna, naprawdę godna polecenia. Wykładowcy życzliwi, symienni, w razie potrzeby można się dogadać. Panie w dziekanacie po prostu kochane. Zajęcia praktyczne przeprowadzone tak aby każdy wyniósł z nich jak najwięcej. Jedyny minus to plan bo na fizjoterapii często kończyłam o 21. Biblioteka niewielka bo uczelnia nie stara ale cały czas rozbudowywana. Gdybym miała wybierać powtórnie napewno studiowałabym w Łomży.
25.10.2017
29.09.2017
BM
Poziom nauczania nie jest najgorszy. Ogromnym minusem są plany zajęć; dużo okienek, często zajęcia popołudniami i do godz 21 ( a studia dzienne nie wieczorowe). Plany układane w taki sposób pokazują brak szacunku do studenta i jego czasu wolnego. Na innych uczelniach w Polsce nie ma czegoś takiego.
NN
Studiowałam na tej uczelni kosmetologie. Zajęcia mniej związne z tym kierunkiem były spoko. Wykładowcy tak jak wszędzie jedni są lepsi drudzy gorsi, ale zajęcia praktyczne z kosmetologii to porażka. Jeszcze pierwszy rok na którym zajęcia prowadzi Pani Ewa można uznać za owocny. Pani jest wymagająca i dokładnie wszystko tłumaczy. Ale kolejne lata, gdzie na zajęciach praktycznych pani, która je prowadzi co chwile wychodzi niby do dziekanatu, niby po jakieś pismo, a w rzeczywistości stoi przed budynkiem i pali papierosa z prowadząca drugiej grupy to przegięcie. I tak przez całe dwa lata. Nic nie tłumacza nic nie pokazują są tylko zajęte sobą. nie ma ich na 3/4 zajęć. Podobno były skargi do rektora, ale nikt nic z tym nie robił. Prawie cały czas brakowało kosmetyków. Żeby nie te kwestie to uczelnia byłaby godna polecenia, a tak koncząc kosmetologie nie ma się żadnych umiejętności praktycznych. osobiście odradzam
29.09.2017
29.09.2017
Pan_Mati
Indywidualne podejście do każdego studenta, bez wyścigu szczurów. Możliwość rozwoju w różnorakich kierunkach, mnóstwo zajęć pozalekcyjnych. Dodatkowo, uczelnia dba o przyszły start studenta i zapewnia mu pracę, ok połowy studentów poprzez projekty, praktyki i staże zdobywa kontakty w firmach, które później zatrudniają na umowę o pracę. Fajne miasteczko, świetna baza na studiowanie, jest blisko, świetny akademik. Gdybym miał pójść jeszcze raz chętnie bym się tu wybrał, polecam każdemu ;)
Milena
Uczelnia super! Świetne podejście wykładowców do studentów. Możliwość rozwijania swoich zainteresowań w kołach naukowych, możliwość wyjazdów na konferencje, szkolenia. Student jest na pierwszym miejscu. Zdecydowanie wybrałbym ponownie PWSIiP. Polecam!
28.09.2017
28.09.2017
Piotr
Bardzo fajna uczelnia ,sale wykładowe dobrze wyposażone zajęcia w większości z bardzo cierpliwymi wykładowcami .Można działać z samorządzie a także różnych kołach naukowych jeśli się chce czegoś nauczyć ,albo czym się interesujemy . Biblioteka ciągle aktualizowane o nowe wydawnictwa czy czasopisma .Panie w dziekanacie bezproblemowo zawsze pomocne ,minusem mogą być kolejki o stypendium :)
MJ
Rewelacja. Podejście do studenta zarówno ze strony prowadzących jak i osób z administracji nie może być lepsze. Zakres wiedzy pozwala ogromnie zabłysnąć pośród innych ludzi w branży. Wykladowcy dzielą się swoimi umiejętnościami, jednak nie tylko tymi, które są wymagane w programie studiów. Dzielą się wiedzą, którą pozyskiwali na kursach, co jest ogromnym plusem. Z całego serca polecam. Rodzinna atmosfera, każdy każdego zna.
28.09.2017
26.06.2017
Kiki
Aż mnie mierzi, kiedy czytam, że uczelnia nie szanuje studenta. PWSIiP stawia studenta ponad wszystko i właśnie to najbardziej kocham w tej uczelni. Na początku byłam pełna obaw o poziom nauczania, bo jednak PWSIiP jest stosunkowo młoda, aczkolwiek będąc jedną nogą na trzecim roku mogę śmiało stwierdzić, że się nie zawiodłam. Genialna atmosfera, bardzo sympatyczne panie w dziekanacie, dział projektów oraz władze i pracownicy samego Instytutu Przedsiębiorczości to niesamowicie sympatyczni ludzie o złotych sercach. Można nauczyć się całej masy rzeczy dzięki doświadczeniu i umiejętnościom wykładowców. Piękna sprawa, naprawdę. PWSIiP to jedyna szkoła, do której zostanie mi prawdziwy i szczery sentyment. Nigdy nie uświadczyłam nigdzie tyle życzliwości, ile okazano mi właśnie tutaj. Jeśli się zastanawiasz - przestań. Po prostu spróbuj i przekonaj się sam :)
alex
Uczelnia w porządku. Polecam z całego serca.
29.05.2017
02.04.2017
Zuza
Uczelnia spoko. Sporo fajnych ludzi, wykładowcy na poziomie, obsługa w dziekanacie bez zarzutów;-).
antex
Studiuję na PWSIiP i uważam, że uczelnia jest w porządku, rozsądni wykładowcy i przyjazna studentom atmosfera. Jestem na II roku dietetyki, myślę, że to studia z przyszłością.
10.03.2017
01.12.2016
Student
Brak organizacji , plan układany przez nienormalnych ludzi luki kilku godzinne między zajęciami. Godziny zajęć i sale zmieniane z godziny na godzinę. Brak podstawowych programów do pracy. Zimno. Co do wykładowców większość naprawdę w porządku o dużym zasobie wiedzy.
Mateusz
Zgadzam się, nie dbają o studenta. Jak sama nazwa wskazuje Grafika i Multimedia, zajmujemy się tylko programowaniem :)
01.12.2016
30.11.2016
dynks
Studiuję informatykę (Grafika komputerowa) i oznajmiam, że uczelnia jest DO DUPY. Zatrudnili nowego doktora, który kazał nam pisać aplikacja na android mimo tego że nikt nigdy nam nawet nie pokazał jak go skonfigurować. Komputery lepsze miałem w gimnazjum niż oni mają na uczelni a nawet nie mają oprogramowania zainstalowanego na kompach (przykład android studio), a każą nam pisać aplikacje na zaliczenie. Gościu ma wywalone na nasze emaile . NIE POLECAM
wiksa
mam pytanie jak z akademikiem ? kuchnia jest na jedno pietro czy caly akademik jak z łazienkami ? i czy mozna sie pouczyc czy same imprezy ?
17.08.2016
17.08.2016
pytanie
jak bardzo różni się Technologia żywności od Dietetyki? Który kierunek lepszy pod kątem pracy pewniejszej i lepiej płatnej? Macie rozeznanie w temacie? co wybrać?
Maturzystka
Czy fizjoterapia na uczelni PWSIP w Łomży jest ciężka ? Czy po skończeniu tego kierunku łatwo znaleźć pracę ?
06.07.2016
10.03.2016
podyplomowe?
czy ktoś robił w tej szkole studia podyplomowe z zakresu pedagogiki i może wyrazić swoją opinię? najlepij rzeczową i konkretną, o wykładowcach, poziomie, organizacji zajęć, nastawieniu na słuchaczy. Z góry dziękuję, Gośka
Student
Uczelnia zbyt dba o wlasny wizerunek niz o studentow ,wykladowcy jak wszedzie ,ale cala reszta to nadmuchany balon .
20.11.2015
09.11.2015
???
jestem z lekka przerażona Waszymi opisami, a nie ukrywam że mysle o studiach tutaj... rozważam fizjoterapię oraz kosmetologi i nawet pomyślałam sobie o rówczesnym studiowaniu obu kierunków (znacie takie przypadki, czy zakres pzedmiotów jest w jakiejś częśći wspólny i moga mi przepisać i zaliczyć?), chętnie się dwiem więcej od studentów tych właśnie kierunków, jak jest wg nich? jaki poziom? skąd wykładowcy? mam na myśli dzienne studia, Joanna
Adam Z
nie psuj sobie życia tą uczelnią! możesz znaleźć sobie lepszą. byłem głupi, teraz żałuję, bo straciłem dużo czasu. na innej mogłem nauczyć się więcej. mówią o dobrej kadrze dydaktycznej?? o innowacyjności kształcenia??? pff... pułapka, za którą idą większość młodzieży teraz.
02.11.2015
31.10.2015
Anita
czy warto tutaj studiowac-zadawalam sobie to pytanie rok temu odpowiadam sama sobie nie .Atmosfera jest okropna nie szanuja studenta aby zlozyc dokumenty o stypendium trzeba stac od 6 rano kilka godzin i to nie wiesz czy sie dostaniesz.Robia wszystko na pokaz nic dla studenta niby taka uczelnia panstwowa ale jak nie masz kasy to zawracaj z drogi .Studiuje pielegniarstwo dzienne od 8 rano do 20 wieczorem nikogo to nie obchodzi ,ze o 14 -tej zero myslenia -niepolecam nikomu
112
błyszczący wizerunek, pod którym kryją się nie najlepsze realie życia studenta. szkoła martwi się bardziej o swój prestyż i reklamę, nieżeli o swoich studentach..
29.10.2015
28.10.2015
wiktor
nie jest żle, jak się nie nastawiasz na Bóg wie co, to spoko i do ogarnięcia. Ale to stolica, więc miejcie tego świadomość. Zależy co kto lubi i tyle. Mnie się tam całkiek podoba.
dietetyka
od kiedy ta Uczelnia ma kierunek Dietetyka? w znaczeniu, ile roczników już to studiowało? kto mogłby coś więcej na temat tego kierunku się powiedziec? czy studia z dietetyki to dobry pomysł?
19.08.2015
05.08.2015
michał
Uczelnia bardzo w porządku. Jeśli nie lubicie dużych miast, to Łomża jest idealnym miastem do studiowania. A i poziomem nie różni się od większości warszawskich szkół.
Studentka
To jest najgorsza uczelnia świata!!!! Nie idźcie tam!!! Panują komunistyczne zasady, wykładowcy traktują was jak dzieci a władze jak niepełnosprawnych... Odradzam w 100%.
09.07.2015
17.06.2015
fizjoterapia
interesuje mnie kierunek Fizjoterapia. Dlatego chętnie bym się dowiedział czegoś więcej od studentów tego kierunku. Kto prowadzi zajęcia? jacy wykładowcy, zwłaszcza od zajęć typowo praktycznych? jakie macie umiejętności po 3 latach nauki? co robicie dalej? jeszcze magister (GDZIe?) czy od razu do pracy? z góry dzięki za odp.
hanka
jak na PWSZ to mają wysoką ocenę, w porównaniu do np. uniwersytetów czy politechnik, a jakie są klimaty studiowania?
04.03.2015
04.03.2015
wychowanie fizyczne
ktoś studiował tuytaj kierunek wychowanie fizyczne? jakie wrażenia? czy jest dużo specjalności i czy wszystkie są uruchamiane?
pozytyw
potwierdzam, uczelnia w porządku, klimat dobry, wykladowcy sie nie wyżywają na nas, sesja do przejścia, ogólnie gites
13.11.2013
10.10.2013
jest OK
powiedzmy sobie szczerze, Łomża nie może się równać z Krakowem, Warszawą, Poznaniem czy Gdańskiem, ale Łomża ma swój klimat, urok i czar, a przez to, że mniejsza i kameralna, to fanjnie sie tu studiuje, bo jest jak w domu, zrezszta wiekszosc studentow jest z okolic pewnie z promieniu 100 km, chy nie wiecej, na plus uczelni tzrezba oddac, ze się starają, jest panuje tu dobra atmosfera, nie ma chosu, oragnizacja jest w porządku, poziom, to juz pewnie kżdy ma swoje zdanie.... ja oczeiwałabym może wyższego, ale nawet w mojej grupie sa osoby, którym nie chce sie uczyc wszystkiego, co program przewiduje, wiec tego nie ma co roztrząsać, ogólnie moge mówić o uczelni pozytywnie
studentka
zastanawiam sie nad rozpczeciem studiow pielegniarstwa w lomzy albo suwalkach. moglbym mi ktos cos podpowieziec na temat tych uczelni? czy ktos moze tam studiowal i moze powiedziec jak tam jest? ktora szkola jest lepsza i dlaczego?
11.09.2013
08.07.2013
miska
Powiedzcie czy ciezko jest dostac sie na dzienne na Technologie Żywnosci?
Olek
Bardzo dobrze się tu studiuje :) wykładowcy to bardzo mądrzy i wykwalifikowani ludzie :) studenci też bardzo inteligentni , a co za tym idzie poziom uczelni jest dość wysoki :) ja jestem zadowolony ze studiów tutaj i poleciłbym każdemu tą uczelnię :)
07.05.2013
21.04.2013
kleks
A dobrze się tu studiuje? Jest ciężko czy można dać radę? Chciałbym się uczyć i zdobywać wiedzę ale zależy mi również na tym, żeby mieć trochę czasu dla siebie, na imprezy, wyjścia, może jakąś pracę? Jak jest układany plan? Bo czasem potrafi rozbić cały dzień :/
beata
naprawdę dobra uczelnia, z nowoczesnym sprzętem, wyposażeniem, wyremontowana . nie mam zastrzeżeń
17.04.2013
03.03.2013
lol
tak mam na mysli instytut TŻ, jedyny z najnowoczesniejszymi laboratoriami, halą technologiczną, najnowoczesniejsze linie technologiczne , których jak zapewniam Cię żaden a'la Instytut w PL nie posiada takiego wyposazenia ; )
lol
mysle,ze uzycie googli nie boli ! a to np, ze jest to najnowoczesniejszy budynek, z najnowoczesniejszymi maszynami jakich zapewniam Cie nie ma zadna uczelnia w PL :))
03.03.2013
18.02.2013
do \"lol\"
co masz na mysli, gdy piszesz ze maja jedyny Instytut w Polsce? jaki instytut? dla technologii żywności?
automatyka i robotyka
czy kierunek automatyka i robotyka jest w pwsiip w Łomży nowy? czy juz byl prowadzony i wczesniej i ma absolwentow? ciekawia mnie wasze opinie o nim i jak wyglada kwestia znalezienia pracy po studiach. przy okazji zapytam od razu, jesli ktos sie nie dostanie na pwsz, to ktora z prywatnych szkol polecacie w Lomzy pod katem studiow technicznych?
14.02.2013
04.02.2013
ul.lu.
zgadzam się z 'koksik'. również chciałbym posłuchać opinii tutejszych studentów. ja mogę podzielić się jedynie zdaniem mojej koleżanki, która tam studiowała i mówi, że bardzo jej się podobało, że wykładowcy fajni, że potrafili zaciekawić na wykładzie i było dużo ćwiczeń praktycznych, także nie tylko sama nudna teoria... czy ktoś odczuwa podobnie? ;p
kosik
Na stronie szkoły zawsze kierunek będzie dobrze opisany i zachwalony. Wiadomo. Ale chodzi o to, żeby dowiedzieć się od ludzi, którzy przez to sami przeszli, którzy studiowali w PWSZ w Łomży. Wolę posłuchać opinii ludzi niż poczytać o kierunku na stronie szkoły...
13.12.2012
30.09.2012
lol
opis a opinia postronna to co innego ! Wg mnie jest bardzo ciezko na TŻ, to dobry kierunek nawet bardzo, ale wymaga nauki i poswiecenia! plusem jest tez otwarcie nowego,jedynego w PL Instytutu ; )
macie opisy przeciez
nie rozumiem, jak mozecie pytac o opis jakiegos kierunku, na przyklad ta technologia żywnosci, po pierwsze na wiekszosci stron www szkol sa takie informacje, a nawet tutaj, jak spojrzycie do gory, to macie jak wol - kierunki studiow i tam sa opisy, ludzie - troche wysilcie mozgi swoje
14.08.2012
29.05.2012
tenobcy
Przyłączam się do pytania, zwłaszcza względem akademika/zakwaterowania. Nie mam właściwie daleko, ale nie widzą mi się dojazdy, więc dobrze by było studiować i mieszkać na miejscu...
celebes
interesuje mnie kierunek studiow Technologia żywności. czy moglibyscie napisac cos wiecej na ten temat, jaki poziom, skad wykladowcy, i jak wyglada zakwaterowanie w LOmzy?
28.02.2012
28.12.2011
pppaaawww
wg mnie nie ma lajciku, przeciwnie ;/
Pleps
Nie ma to jak panstwowa szkoła. Lajcik jest i luzik. Niczym sie nie przejmuje;p jakos daje rade na zajeciach nie jest najgorzej. Czasem dowala troche materiału, ale jesli chodzi o całosc to plusik
09.12.2011
07.12.2011
Pielegniarka
Ja jestem na kierunku pielegniarstwo. Tam poznałam moją najlepszą przyjaciołkę! Ludzie są bardzo fajni i takie towarzystwo jak nigdzie indziej. Kierunków kształcenia jest co nie miara. Każdy coś znajdzie dla siebie. Różnorodnośc i wielkierunkowość to zdecydowanie plusy tej uczeni
PWSIiP
PWSIiP - polecam. Uczę się tam w trybie stacjonarnym. Szkoła jest specyficzna, bo kształci w konkretnych kierunkach, jak dla mnie jest to plusem.Skupia się na konkretach. I tak powinno być. Bardzo dobrze przygotowuje studentów od strony praktycznej bo jak byłem na ptaraktykach to wszyscy w firmie byli pod wrażeniem moich zdolności praktycznych
06.12.2011
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
  • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
  • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
  • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
  • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
  • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
  • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
  • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
  • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
  • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
  • Collegium Civitas w Warszawie
  • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
  • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
  • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
  • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
  • Uniwersytet Szczeciński
  • Akademia WIT w Warszawie
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
  • Collegium Humanum we Wrocławiu
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Collegium Humanum w Poznaniu
  • Akademia Pożarnicza w Warszawie
  • Collegium Humanum w Gdańsku
  • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
  • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
  • Collegium Humanum w Szczecinie
  • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
  • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
  • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
  • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
  • Politechnika Poznańska
  • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
  • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
  • Collegium Humanum w Katowicach
  • Uniwersytet Zielonogórski
  • Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
  • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
  • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
  • Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
  • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
  • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
  • Uniwersytet Rzeszowski
  • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
  • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
  • Politechnika Łódzka
  • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
  • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
  • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
  • Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
  • Akademia Jagiellońska w Toruniu
  • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
  • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
  • Uniwersytet Morski w Gdyni
  • Collegium Humanum w Kielcach
  • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
  • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
  • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
  • Powiślańska Szkoła Wyższa
  • Uniwersytet Wrocławski
  • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
  • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
  • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
  • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
  • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
  • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
  • Akademia Zamojska
  • Lubelska Akademia WSEI
  • Uniwersytet Gdański
  • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
  • Gdański Uniwersytet Medyczny
  • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
  • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
  • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
  • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
  • Collegium Da Vinci w Poznaniu
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
  • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
  • Akademia Mazowiecka w Płocku
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
  • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
  • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • Akademia Ateneum w Gdańsku
  • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
  • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
  • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
  • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
  • Akademia Tarnowska
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
  • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
  • Uniwersytet SWPS Katowice
  • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
  • Politechnika Morska w Szczecinie
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
  • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
  • Collegium Humanum w Lublinie
  • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
  • Uniwersytet w Białymstoku
  • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
  • Uniwersytet Kaliski
  • Politechnika Śląska
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
  • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
  • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
  • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
  • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
  • Politechnika Białostocka
  • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
  • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
  • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
  • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
  • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
  • Akademia Śląska w Katowicach
  • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
  • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
  • Collegium Humanum w Warszawie
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
  • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
  • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
  • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
  • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
  • Uniwersytet w Siedlcach
  • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
  • Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu
  • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
  • Collegium Humanum w Rzeszowie
  • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
  • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
  • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
  • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
  • Gdańska Szkoła Wyższa
  • Politechnika Częstochowska
  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki